Simone FM, onderdeel van vergunninghouder Radio Simone BV, heeft vandaag maar liefst 5 FM (kavel B09, B11, B14, B18 en B26) en 5 DAB+ kavels weten binnen te slepen in de finale van de veiling van de regionale commerciële frequenties die afgelopen dinsdag 13 mei al was gestart.
Hierdoor is het radiostation van lokale underdog in één klap gegroeid tot een serieuze partij in de regionale radiomarkt. Was men eerst via drie lokale FM frequenties in Groningen en Drenthe te beluisteren, vanaf 1 september 2025 is het mogelijk om via maar liefst 33 verschillende FM frequenties verspreid door de provincies Groningen, Drenthe, Friesland, Overijssel, Gelderland en Utrecht naar Simone FM te kunnen luisteren. In diezelfde 6 provincies (en een groot gebied daarbuiten) is Simone FM vanaf 1 september 2025 ook via DAB+ te beluisteren.
Het format van het station, veel classics uit (met name) de jaren 80 en 90; aangevuld met een dagelijkse vinylshow, zal ongewijzigd blijven. Hiermee heeft het station een hoog marktaandeel verworven in de huidige regio Groningen en Drenthe.
HITZZZ!!
Radio Simone BV heeft ook een zusterstation: HITZZZ!!
Dit station bestaat nog maar 3 jaar, maar is inmiddels in dezelfde regio mateloos populair met een format van Piratenmuziek, Polka’s en Schlagers. Ook dit station zal gebruik maken van de verworven kavels in deze veiling. Hierdoor ontstaat voor beide stations een bijna synergetische FM en DAB+-dekking in genoemde provincies.
Per 1 september zullen de FM + DAB+-frequenties in gebruik worden genomen.